wtorek, 29 września 2015

XI Sesja Rady Miasta Trzebini VII kadencji 25.09.2015


W piątek 25 września 2015 odbyła się jedenasta sesja RM Trzebinia . Sesja dość spokojna. Spośród jej czternastu punktów tylko jeden wzbudzał emocje radnych, a był to punkt piąty. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie  ,,Wyrażenia zgody na wykup na rzecz Gminy Trzebinia prawa użytkowania wieczystego nieruchomości położonej w obrębie Trzebinia, będącej w użytkowaniu wieczystym Usług Komunalnych ,,Trzebinia” Sp. z o.o. w Trzebini”. Co się pod tym kryje? Otóż, jak napisane jest w uzasadnieniu do niej  i co przedstawił radnym i wyjaśnił wątpliwości na spotkaniu Burmistrz Miasta Trzebinia: ,, Projekt uchwały dotyczący wykupu na rzecz Gminy Trzebinia prawa użytkowania wieczystego nieruchomości oznaczonej w operacie ewidencji gruntów obręb Trzebinia położonej w Trzebini przy ulicy Rynek 18 wraz z prawem własności posadowionych na niej: budynku administracyjno- biurowego, w której siedzibę ma min. Usługi Komunalne ,,Trzebinia” Sp. z o.o., notariusz i organizacje pozarządowe oraz przyległego terenu wraz z drogą dojazdową, parkingiem i zieleńcami”. 

sobota, 26 września 2015

Powstało nasze trzebińskie miasteczko ruchu drogowego

Jak ważne są inicjatywy lokalne, poza podziałami pokazuje przykład nowo powstałego miasteczka ruchu drogowego na osiedlu Gaj w Trzebini. Tam gdzie straszyło zapuszczone dawne boisko pełniące potem funkcje parkingu powstało coś co służyć będzie nie tylko dzieciom z Gaja ale wszystkim trzebińskim i powiatowym uczniom służąc min. nauce bezpiecznego poruszania się po drogach, nauce oznakowania czy miejsca którym nasza młodzież będzie mogła w warunkach najbardziej odpowiadających tym na drodze, ale bezpiecznych uczyć się i zdawać na kartę rowerową. Wyposażenie miasteczka jest kompleksowe- poza jezdniami i chodnikami obejmuje oznakowanie poziome i pionowe, światła i progi zwalniające. Miejsce będzie po otwarciu dostępne dla dzieci ze szkół i przedszkoli z naszej gminy i powiatu. To wyjątkowe i potrzebne miejsce na budowę którego środki według mnie są dobrze wydane. A wszystko to dzięki pomysłowi i inicjatywie dyrektor przedszkola nr.6 w Gaju pani mgr Jadwiga Iwonie Kiełbus.

wtorek, 15 września 2015

Ulica Jasna wreszcie doświetlona

14 września na ulicy Jasnej od strony Ostrej Góry w Psarach została zmontowana lampa na którą mieszkańcy czterech ostatnich domów czekali bardzo długo. Dzięki pomocy i zrozumieniu problemu mieszkańców przez Wydział Rozwoju Gminy i pozyskaniu wolnych środków lampa została zamontowana już w tym roku. Tym samym udało mi się zrealizować pierwsze takie zadanie (lampa oświetleniowa) nad którym pracowałem- kolejne  w toku. Fajnie że to moje chodzenie i pisanie w imieniu mieszkańców przynosi efekty! Bardzo się z tego cieszę!

piątek, 11 września 2015

Głupota..

Kilka razy w tygodniu lubię wieczorem przejść się na spacer skrajem naszego psarskiego lasu na wysokości Skotnicy. W tym tygodniu czekała mnie ,,niespodzianka” w postaci starych zwiezionych opon pociętych w charakterystyczny sposób. Ktoś w ten podły sposób pozbył się zalegających mu w garażu opon. Szkoda że nie poczekał z jesiennymi porządkami do 7 października kiedy można BEZPŁATNIE wystawić za płot odpady wielkogabarytowe w tym zużyte opony. Ręce opadają i chciałoby się takiemu powiedzieć ,,po ślunsku”: chopie co tobie zryło glace? Interwencja do nadleśnictwa trwała by pewnie parę tygodni z przepychankami, a za ten czas śmietnisko mogło by się powiększyć. Przyjechałem więc dziś do lasu samochodem zapakowałem opony i zawiozłem je do domu gdzie poczekają do października - żona na pewno się ucieszy.. 
A tobie durny chopie skopał bym rzyć..

czwartek, 10 września 2015

Rezerwat Ostra Góra odzyska blask



To bardzo dobra wiadomość nie tylko dla miłośników przyrody z naszej gminy! Na przełomie roku 2015 i 2016 zostaną wymienione na nowe wszystkie tablice informacyjne znajdujące się na terenie  rezerwatu Ostra Góra. Jest to JEDYNY rezerwat przyrody znajdujący się na terenie gminy Trzebinia, a tablice mają już ponad 30 lat i są bardzo zniszczone. To wyjątkowe miejsce ustanowiono rezerwatem w 1959 roku w celu ochrony unikalnej formacji buczyny karpackiej porastającej szczyt wzgórza pomiędzy Myślachowicami i Psarami. Rezerwat obejmuje powierzchnię łącznie 7.22 ha. Najstarsze porastające je buki mają grubo ponad 200 lat. Na terenie naszego rezerwatu występuje piętnaście gatunków roślin chronionych.